5 Temmuz 2017 Çarşamba

The Body Shop Hayvan Deneylerine Karşı Dünya Çapında Kampanya Başlatıyor!!!

The Body Shop
Hayvan Deneylerine Karşı Dünya Çapında Kampanya Başlatıyor

Güzellik kaynağı olarak dünyanın kendisinden ilham alan, her ürünü ile doğa ve yüzde yüz hayvan dostu olan The Body Shop, hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası. Başlattığı‘Forever Against Animal Testing’ – ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’ kampanyasıyla hayvanların güzellik uğruna kullanılmasına bir son vermek istiyor. 1989’da İngiltere’de başlattığı kampanyayı bu sene dünya çapında yürüterek deneyleri sonsuza dek yasaklamayı amaçlıyor. Hayvan deneyini yasaklamak için siz de imza atın.

gorsel_01.jpg görüntüleniyor

Dünya üzerindeki ülkelerin %80’i kozmetik sektörünün ürün ve içeriğiyle ilgili hayvanlar üzerinde deney yaptığını ve buna karşı tüm dünyayı kapsayan bir yasa olmadığını biliyor muydunuz? Tüm ürünleriyle doğa ve yüzde yüz hayvan dostu olan The Body Shop, hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik deneylerini, dünya çapında sonsuza dek yasaklanmasını istiyor.

The Body Shop, 1989 yılında dünyanın en uzun süreli ve en saygı gören hayvanları koruma organizasyonu Cruelty Free International ile başlattığı kampanya ile hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası oldu.
28 yıldır kampanya ortağı Cruelty Free International ile birlikte çalışma ve çabalarının sonucunda The Body Shop, 2013 yılında Avrupa Birliği'nde bir yasağa öncü olmuştu. Ancak bu yeterli değil. Güvenilir alternatifler olmasına rağmen, ‘Cruelty Free International’ın tahminlerine göre, her yıl dünya çapında 500,000’den fazla hayvan hala deneylerde kullanılıyor ve hala güzellik uğruna zarar verilmeye devam ediyor. The Body Shop ve Cruelty Free International yeni kampanya ile, hayvan sever ve duyarlı insanları elele verip, bu zulmü sonsuza dek tüm dünyada bitirmek için imza atmaya davet ediyor.

Tüm Dünyada Yasaklanması İçin Hedef 8 Milyon İmza
1 Haziran itibariyle mağazalarda da imza verebileceğiniz, şimdiye kadar ki hayvan deneylerini durdurmak için yapılmış en büyük kampanya olan ‘Forever Against Animal Testing’ - Daima Hayvan Deneylerine Karşı’, dünya çapında 8 milyon imzaya ulaştıktan sonra Birleşmiş Milletler’i hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri her yerde ve sonsuza dek bitirecek bir anlaşma yapmaya davet ediyor. Kampanyayla ilgili 1 Haziran itibariyle The Body Shop mağazalarından veya https://www.thebodyshop.com/ban-animal-testing adresinden imza verebilirsiniz.

‘Hayvanları Korumaya Söz Verdik’
The Body Shop Uluslarası Kampanyalar ve Sosyal Sorumluluk Kıdemli Müdürü Jessica Macneil-Brown, “The Body Shop olarak kozmetik adına hiçbir hayvanın zarar görmemesi gerektiğine derinden inanıyoruz ve hayvan deneylerinin vaktinin geçtiğini, gereksiz ve acımasızolduğunu savunuyoruz. Bu yüzden Cruelty Free International ile birlikte çalışarak, tüm dünyada kozmetik ürün ve içeriklerinin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklamayı amaçlayan, dünyanın en büyük hayvan deneyi karşıtı kampanyasını başlattık” dedi.

Cruelty Free International CEO’su Michelle Thew ise dünya çapında birçok insan bu deneylerin durdurulmasını istediğini, ancak mevcut yasaların belirsiz ve çok büyük açıklara sahip olduğunu belirterek, “Gün geçtikçe daha çok ülke güvenlik testlerinin hayvan içermemesini zorunlu kılsa da, hala yapılması gereken çok şey var. Hayvan deneylerinin yasal olduğu yerlerde, çoğu ülke deneyle ilgili bilgilerin halka açıklanmasını zorunlu kılmıyor. Bu yüzden hayvan deneylerinin ne kadar yaygın olduğunu anlamak inanılmaz derecede zor oluyor. Tek bir deney için bile yüzlerce hayvan kullanılabiliyor, bu yüzden dünya üzerinde hayvan deneylerine bel bağlayan tek bir ülke veya şirket varolduğu sürece, hayvan hayatları üzerindeki etki çok büyük olabilir. Hala ülkelerin %80’i kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine izin verdiği için, bu zulmü durdurmanın tek yolu küresel bir yasak getirmek. The Body Shop, bizi hayvan deneylerini tamamıyla ve sonsuza dek bitirmek için başlattığımız bu kampanyada desteklediği için çok mutluyuz” dedi.

SİZ DE FORMU İMZALAYIN!
Thebodyshop.com/ban-animal-testing
#ForeverAgainstAnimalTesting #DaimaHayvanDeneyineKarsi

gorsel_02.jpg görüntüleniyor


·       1986
BALİNALARI KURTAR
Greenpeace ile birlikte yürüttüğümüz ilk kampanyamız, balina avcılığını durdurmayı ve türü sperm balina olarak geçen balinanın yağı yerine jojoba yağının kullanımını teşvik etmeyi amaçlıyordu.
·       1989
“AGAINST ANIMAL TESTING” – “HAYVAN DENEYİNE KARŞI” KAMPANYAMIZIN BAŞLANGICI
Cruelty Free International (o zamanki adıyla BUAV) ile yürüttüğümüz bu kampanya ile kozmetik ürün ve içeriklerin hayvan üzerinde deney yapılmasına başkaldırdık.
·       1998
BİRLEŞİK KRALLIK HAYVAN DENEYLERİNİ YASAKLADI
Against Animal Testing kampanyamız, tüm Birleşik Krallık çapında kozmetik ürün ve içeriklerinin hayvanlar üzerinde deney yapılmasının yasaklanmasını sağladı.
·       2004
AVRUPA BİRLİĞİ’NİN İLK HAYVAN DENEYİ YASAĞI
4 milyonun üzerinde imza toplayarak, Avrupa Birliği’nin kozmetik ürünleri hayvanlar üzerinde deney yapılmasının yasaklamasını sağladık.
·       2009
THE BODY SHOP, THE RSPCA LIFETIME ACHIVEMENT ODÜLÜNÜ KAZANDI
Hayvan deneylerinin yasaklanmasındaki cabalarımız sonucu bu ödüle layık görüldük.
·       2009
AVRUPA BİRLİĞİ’NİN İKİNCİ HAYVAN DENEYİ YASAĞI
Avrupa Birliği kozmetik ürün içeriklerinin hayvanlar üzerinde deney yapılmasını yasakladı.
·       2012
AGAINST ANIMAL TESTING KAMPANYASI
Cruelty Free International ile birlikte Against Animal Testing kampanyamızı tekrar başlattık.
·       2013
AVRUPA BİRLİĞİ HAYVANLAR ÜZERİNDE DENEY YAPILMIŞ ÜRÜNLERİN SATIŞ VE İTHALATINI YASAKLADI
Kampanyamız Cruelty Free International’ın dünya çapında hayvan deneylerini durdurmasına destek için bir milyonun üzerinde imza topladı.


THE BODY SHOP HAKKINDA
1976 yılında Anita Roddick tarafından Brighton, İngiltere’de kurulan The Body Shop, küresel bir güzellik markasıdır. The Body Shop hem etik hem de sürdürülebilir şekilde üretilmiş, yüksek kalite cilt, sac bakımı ve makyaj ürünleri üreterek, dünyada pozitif bir etki yaratmayı amaçlıyor. The Body Shop şirketlerin dünyada iyi bir etki bırakabileceği fikrine öncülük etmiştir, ve bu inanç hala şirketin ana motivasyon kaynağıdır. The Body Shop, 60’ın üzerinde ülkede 3,000’den fazla mağazaya sahiptir. Şubat 2016’da ‘Enrich Not Exploit’ kampanyasını başlatan The Body Shop, dünyanın en etik ve sürdürülebilir üretimini yapan küresel şirket olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.

CRUELTY FREE INTERNATIONAL HAKKINDA
Cruelty Free International,hayvan deneylerine ihtiyaç duymayan bir dünya yaratmaya liderlik eden organizasyondur. Dünyanın en uzun süreli ve en saygı gören hayvanları koruma organizasyonlarından biri olarak, hayvan deneyleriyle ilgili sorunlar hakkında otorite olarak görülmektedir ve devlet, medya ve şirketler tarafından profesyonel fikir ve tavsiyeler için danışmanlık yapmaktadır. Tüm dünyadaki insanları bu konuda eğitmeye ve ilham vermeye çalışan Cruelty Free International, hayvanların laboratuvarlardaki hayatlarını gözler önüne sermekte, insanları hayvanların hayatlarında pozitif farklılıklar yaratmaya teşvik etmekte ve acımasızlık olmayan bir hayat uğruna mücadele etmektedir.

1 yorum: