21 Ekim 2014 Salı

SEL-TEK BİOPELLE LANSMANI: DNA REPAIR İLE CİLDİMİZİN YAPISINI KORUMA

Merhabalar. Geçtiğimiz ay SEL-TEK ESTETİK tarafından Türkiye' ye getirilen ve cilt yaşlanmasının en önemli nedeni olarak gösterilen DNA hasarları için Biopelle Laboratuvarları' nda üretilen DNA Repair ürünleri tanımak amacıyla Grand Hyatt Hotel' inde düzenlenen lansmanına katıldım.
 DNA Repair ürünleri, cildin daha doğal ve sağlıklı bir forma kavuşmasına yardımcı olan DNA Repair üç yeni ürünüyle DNA hasarının farklı aşamalarında cildin kendi DNA’sını onarma becerisinin korunmasına destek veriyor. 

Sunumu Biopelle’nin Uluslararası Eğitim Uzmanı Jeff Starling göresellerle ürünleri tanıtıp, aklımıza tanılan soruları sorma fırsatı yakaladık. Ayrıca ürünleri tek tek inceleyip test ettik.
İlk başta şunu belirtmek isterim. Bütün ürünleri tek tek elimize sürüp denedik ve şunu gözlemledik. Ürünler hızlı bir şekilde cilt tarafından emilip, yağlı bir his bırakmaması ve sürdükten sonraki oluşan mutlu yumuşaklık...
Kokuları kesinlikle kozmetik gibi kokmuyor. Ergenlikten itibaren özellikle üniversite çağından itibaren, ayrıca emziren ve hamile bayanlarında güvenli bir şekilde kullanabileceği içeriklerden oluşuyor. 

Biopelle ve DNA Repair ürünleri

İlk DNA Repair ürünlerini tanıyalım:
İlk kremimiz güçlü bir Anti Oksidan Serum olan URBANE RENEWAL. 

Bu krem cildi çevresel kirlilikten ve olumsuz etkilerin nedeni olan radikal hasarlara karşı koruyan aktif maddelerle yüklü güçlü bir kalkan görevi görür. Sadece DNA koruması değil hücrelerin yaşam enerjisini sağlayan mitokondrilerin yenilenmesine de yardımcı olur. 


-DNA koruması
- Anti Oksidan koruma
- Mitokondriyel yenileme

İkinci kremimiz Yeniden Yapılandırma ve Güneşten Koruma sağlayan Gündüz Bakım Kremi olan STOP THE CLOCK.

Cildi sıkılaştırıcı peptitlerle yeniden yapılandırırken, aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korumaya yardımcı olur. İçeriğinde yer alan kimyasal ve fiziksel bariyer sağlayan güneş koruyucu ajanlar vasıtasıyla daha geniş kapsamda korunmayı destekler.

Yapısı diğer kremlere göre daha yoğun ve özellikle erkeklerde bu kremi rahatlıkla kullanabilir.
 Bu kremlerin ambalajları da dikkat çekici. Kavanoz kremler bilindiği gibi hijyenik olmuyor fakat bu kremler üstten pompalı şekilde hazırlanmış.

- DNA koruması
- Sıkılaştırıcı Peptidler 
- SPf 50 güneş koruma faktörü
------
Üçüncü kremimiz Anti Glikasyon Koruma kremi olan CREAM - NO SUGAR. 

Cilt yaşlanmasının başlıca nedenlerinden biri  glikasyon denilen bir mekanizmadır.Kan şekerinin çok sık oynaması glikasyona ve cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olur.Şekerin ısıtıldığında karamelize olarak katılaşması gibi, şeker molekülleri de ciltteki kolajen ve elastine bağlanarak onları sertleştirir. Bu mekanizma da cildin yaşlanmasına neden olur. Glikasyonu önlemenin yolu ise meyve sularından şekerli içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durmaktan geçer.

Akşamları uygulanan anti-glikasyon içerikli bakım kerimi, şeker tüketiminin yarattığı cilt hasarının giderilmesi ve ciltte yeniden yapılanma sürecinin başlamasına yardımcı olmaktadır.

Bu krem Normalden kuruya dönük ciltleri için ideal. Ürün normalde gece kullanılıyor. Ama aşırı kuru cilde sahip kişiler gündüzde bu kremi kullanabilir.

-DNA Onarımı
- Anti Glikasyon Koruma
- Nemlendirme 

Satış fiyatları:

Urbane RenewalTM 245 TL
 Stop the ClockTM 375 TL
 Cream – No SugarTM 345 TL


Şimdi de formülünde cilde göre %0.5, %0.75 ve %1 Retinol bulunan  Retriderm ürünleri olan Biopelle Serumlarını tanıyalım:
Formülünde Hassas ciltler için üretilen içeriğinde cilde %0.5 Retinol bulunan, proteince zengin, yağ içermeyen sulu bir süspansiyon içinde sunulan Retriderm Serum Mild, berrak, parlak ve sıkı bir cilt beraberinde, ince ifade çizgilerinin derinliğini de azaltarak çok daha genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. 

%0.75 Retinol bulunan Serum Plus, cilde kazandırdığı ışıltı ve berraklık yanı sıra ince çizgi ve kırışıklıkların gideriminde de yardımcı olur. Cilt tonu ve dokusunda farkedilir iyileşmeyi destekleyen Retriderm Plus'a, Retriderm Serum Mild den sonra kullanılması önerilir. 

%1 Retinol bulunan Retriderm Serum Max, Proteince zengin yağ içermeyen bir süspansiyon içinde sunulur, Cilt yaşlanması başlayanlar ve güneşin zarar görmüş ciltlerin tonüsünün yükselmesine yardımcı olur. Sıkı ve ifade çizgileri içermeen, pürüzsüz ve sağlıkla parlayan bir cilt görünümünü sağlamayı destekler.

SONUÇ İSE:
- Elastkiyet kazanmış berrak ve pürüzsüz bir cilt sağlamayı destekler.
- Cildin gençlik ışıltısını geri kazandırmaya yardımcı olur.
İfade çizgilerinin ve kırışıklıkların derinliğini azaltmaya yardımcı olur.
- Cildin çok daha sıkı ve dolgun görünmesini destekler.

Blogger arkadaşlarımla:))


SEL- TEK kozmetik tarafından hedile edilen ürünler içinde çok teşekkür ederim...

Türkiye distribütörlüğünü SELTEK’ in üstlendiği DNA Repair ürünleri tüm seçkin eczanelerde satışı sunuluyor.

Sevgiler...

3 yorum:

 1. Canım, ödül ve mimin var ;)

  YanıtlaSil
 2. size layık değil ama blogumda sizin için verilmiş küçük bir ödül var blogumu ziyaret edip ödülünüzü alırsanız çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
 3. Seltek ürünleri harika canım bende cok beğenerek uyguluyorum.
  Lansmanlarıda cok guzeldi.
  ödülledim seni bu arada:)

  YanıtlaSil